Pokrývačství

 

Historie pokrývačství

V dnešní době se pálené tašky vyrábějí buď jako režné nebo s povrchovou úpravou, lesklou (glazura) či matnou (engoba).

Ruku v ruce s historií tesařství se začalo rozvíjet i pokrývačství. Nejprve šlo o místní tesaře a truhlářské mistry, kteří zakrývali střechy štípaným šindelem a doškami.

 

 - Kompletní dodávka a pokládka střešních tašek

 - Rekonstrukce starších taškových střech, výměna starých tašek za nové

 - Dodávka a montáž lehkých střešních krytin

 - Bitumenové střešní šindele, např. Tegola, IKO šindele

 - Zastřešení drobných dřevostaveb, pergol, altánů, garážových stání

 

 

     Kompletní dodávka a pokládka střešních tašek

Nabízíme montáž všech střešních tašek, pálených i betonových, například TONDACH, RÖBEN, KM BETA, BRAMAC, MEDITERRAN. Nabídku typů krytin, povrchových úprav a barevných odstínů najdete buď na stránkách, nebo v naší sekci PARTNEŘI, kde jsou i ceníky a nebo opět v naší sekci CENÍKY.

 

     Rekonstrukce starších taškových střech, výměna starých tašek za nové

Provádíme rekonstrukce střech, kdy se střešní krytina, resp. střešní plášť, mění kompletně nebo částečně. S ohledem na stáří střechy, výběru krytiny a budoucího využití půdního prostoru je s výměnou krytiny často spojena také výměna laťování, montáž nové difúzní fólie a zateplení. Zateplení se týka především starších domů z důvodu úspory tepelné energie.

 

     Dodávka a montáž lehkých střešních krytin

Pokud uvažujete o lehké střešní krytině (např. máte-li na ní již dimenzován krov), obraťte se na nás. Dodáme Vám široký sortiment lehkých střešních krytin. V současné době se používají pro širokou škálu objektů od rodiných domů, přes různé altány a zastřešení až po hospodářské budovy, kde je jejich využití asi nejčastější. Montujeme a dodáváme veškeré druhy lehkých krytin, např. vlnitá krytina CEMBRIT nebo ONDULINE, ocelové pásy s profilem napodobujícím tašky od  výrobců SATJAM a LINDAB, trapézové profily od výrobců RUUKKI a LINDAB.

 

     Bitumenové střešní šindele, např. Tegola, IKO šindele

Dodáváme a montujeme střešní šindele. Doporučíme Vám osvědčené značky potřebné kvalitativní úrovně s ohledem na životnost střechy. Nabízíme jak dvouvrstvé, tak  třívrstvé typy s hladkým nebo sypaným povrchem, různých tvarů a barev.

 

     Zastřešení drobných dřevostaveb, pergol, altánů, garážových stání

V neposlední řadě Vám rádi zastřešíme altán, pergolu, garážové stání nebo jinou drobnou dřevostavbu. Pokud nemáte krytinu ještě vybranou, doporučíme, dodáme a namontujeme Vám vhodný materiál.